Hens Vlam-Verwaaijen

Voor Hens ingespeeld door Heleen via haar Iphone

Mijn compositie ‘Voor Hens’ is opgedragen aan Hens Vlam-Verwaaijen, componiste en pianiste (1935 – 2025).

Hens Vlam was één van de eerste pianodocenten in Nederland die het belangrijk vond dat leerlingen met liefde en overgave konden spelen wat ze mooi vonden.

Zij heeft een hele serie stukken gecomponeerd speciaal voor leerlingen die ook eens wat anders wilden dan de klassieken. Met altijd in het achterhoofd dat je muzikale werelden met elkaar kunt verbinden, dat het eigenlijk één geheel is (en uiteindelijk gaat men dat zien, maar soms niet meteen). Vandaar haar serie ‘Bridge over the Classics’.

Hens had zich de afgelopen jaren onder meer toegelegd op het verwerken van namen in de muziek. Haar superleuke boekje ‘More What’s in a Name’ gaf ze me mee toen ik haar voor het laatst zag in augustus 2025 waar ik haar opzocht in het Rosa Spierhuis.

In Hens naam zitten: E – A – E – A – A – E

Dat was niet zo makkelijk omdat het veel dezelfde noten zijn. Maar je kunt natuurlijk wel verschillende hoogten gebruiken, dus dat heb ik gedaan.

Het stuk heb ik tijdens de herdenking van Hens in het Rosa Spierhuis overhandigd aan haar kleinzoon. Het was heerlijk om daar allerlei muziek ten gehore te brengen samen met hem en nog een goede leerlinge van Hens! We speelden muziek van Vlam-Verwaaijen en Chopin, Bach, Ten Holt, Verleur enz.

Op 22 januari 2026 doe ik mijn voorstelling ‘Scarlatti & Maria Barbara’ in het Rosa Spierhuis, eigenlijk speciaal voor Hens en Joop. Deze gelegenheid zal dus ook een herdenking van Hens zijn.

De hieronderstaande pdf van ‘Voor Hens’ mag je vrij downloaden en printen voor eigen gebruik. Mocht je overwegen het ergens uit te gaan voeren, laat het me dan even weten.

PDF ‘Voor Hens’ gecomponeerd door Heleen Verleur
Laatste boekje Hens
Flyer Rosa Spierhuis

Een gedachte over “Hens Vlam-Verwaaijen”

  1. Mooi eerbetoon Heleen voor deze geweldige vrouw waar ik vroeger veel contact mee had vooral in de Doelen (ze was helemaal weg van onze zoon) en kort geleden ook nog via FB!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *